Medal PRO MEMORIA Gminna Biblioteka Publiczna w Tuszowie Narodowym Tuszów Narodowy
Aktualności
Kontakt, Godziny otwarcia
Misja i historia biblioteki
Status prawny i organizacja Biblioteki
RODO - informacja o przetwarzaniu danych osobowych w GBP Tuszów Narodowy
Kalendarz imprez
Konkursy
Konkurs literacki "Strzeż mowy ojców, strzeż ojców wiary"
Biblioteczne publikacje
Medale i odznaczenia
Jubileusze
Centrum Pamięci Generała W.E. Sikorskiego
Fotografie, dokumenty, skany dot. gen. Sikorskiego
Towarzystwo Społeczno Kulturalne im. gen. W.E. Sikorskiego
Położenie i historia gminy
Informacja turystyczna
Biografie mieszkańców
Galerie
Realizowane projekty

Aktualności

SIEĆ NA KULTURĘ – WARSZTATY ONLINE DLA DZIECI


SIEĆ NA KULTURĘ – WARSZTATY ONLINE DLA DZIECI

Gminna Biblioteka Publiczna w Tuszowie Narodowym bierze udział w projekcie „Sieć na kulturę w podregionie tarnobrzeskim”, który współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej).

Celem projektu jest:
 podniesienie kompetencji i kwalifikacji cyfrowych pracowników gminnych samorządowych instytucji kultury (GSIK) poprzez organizację szkoleń oraz dostęp do materiałów edukacyjnych,
 rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży w wieku 10-18 poprzez prowadzenia atrakcyjnych i perspektywicznych zajęć,
 wyposażenie placówek GSIK w sprzęt niezbędny do organizacji zajęć i warsztatów.

Zajęcia dla dzieci i młodzieży
W ramach projektu zorganizowane będą bezpłatne zajęcia ze ścieżki tematycznej projektowanie graficzne z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych. Zajęcia dla grupy wiekowej 10-14 lat odbędą się w formie zdalnej w terminie 20.09 – 01.10.2021r. dla dwóch grup równolegle, w każdej grupie min. 7 osób. Obie grupy zrealizują ten sam program w trakcie 10 spotkań on-line na platformie TEAMS, codziennie przez 2 tygodnie od poniedziałku do piątku. Każde spotkanie trwa około 2 godziny i jest prowadzone przez pracownika biblioteki oraz trenera z Fundacji Wspierania Zrównoważonego Rozwoju. Godziny warsztatów dostosujemy dla każdej grupy.

Czego dowie się Twoje dziecko?
Podczas szkolenia zostaną omówione możliwości pozyskiwania grafik i zdjęć oraz wykorzystania ich w różnych projektach. Pozna dostępne narzędzia do obróbki graficznej i tworzenia projektów. Zdobędzie umiejętności związane z zasadami projektowania wizualnego. Dowie się o przysługujących mu prawach autorskich i co to jest creative commons. Na zajęciach poruszymy tematykę Netykiety, zachowania się w Internecie, zachowania ostrożności w Internecie.

Rekrutacja
Zachęcamy wszystkie zainteresowane dzieci/młodzież oraz ich rodziców/opiekunów prawnych do kontaktu ws. uczestnictwa w projekcie. Można zgłaszać się mailowo pod adresem patrycja.krempa@gmail.com / karolina_dulik@op.pl lub telefonicznie pod numerem 17 5839967. Rekrutacja trawa od 1 do 16 września. Ogłoszenie wyników rekrutacji 17 września 2021r.

Link do projektu: https://www.siecnakulture.pl/podregion-tarnobrzeski/ 31.08.2021


« powrót


strona główna    /    kontakt 
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego realizuje Program Rozwoju Bibliotek, który ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Billa i Melindy Gates oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Strona sfinansowana ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach projektu Program Rozwoju Bibliotek po nazwą
"Biblioteka w Tuszowie wprowadza nowoczesne technologie by dać wiedzę na wyciągnięcie ręki".

Copyright © 2011. Gminna Biblioteka Publiczna w Tuszowie Narodowymlicznik odwiedzin: 271967